למה כדאי להשקיע בנדל"ן מניב באמצעות בית השקעות?
חברות רבות מציעות השקעות בנדל"ן מניב בחו"ל, ולפעמים קשה לחדד את ההבדלים ביניהן ולהחליט מדוע חברה אחת עדיפה על חברה אחרת. השקעה בנדל"ן באמצעות בית השקעות כוללת יתרונות רבים, ביניהם המוניטין וניסיון רב בניהול השקעות, לצד שירות איכותי.
למה להשקיע בנדל"ן מניב באמצעות בית השקעות?
חברות רבות מציעות השקעות בנדל"ן מניב בחו"ל, ולפעמים קשה לחדד את ההבדלים ביניהן ולהחליט מדוע חברה אחת עדיפה על אחרת. השקעה בנדל"ן באמצעות בית השקעות כוללת יתרונות רבים, ביניהם את המוניטין והניסיון הרב בניהול השקעות, לצד איכות השירות.

מתן לייבה, שותף מנהל ב-IBI Pillar

אחת השאלות שחוזרת פעמים רבות בפגישות שאנחנו מקיימים עם משקיעים היא – "למה כדאי להשקיע בנדל"ן מניב דווקא איתכם"?

זו שאלה מובנת. חברות רבות מציעות השקעות כאלה ואחרות בנדל"ן מניב בחו"ל, ולפעמים קשה לחדד את ההבדלים ביניהן ולהחליט מדוע חברה אחת עדיפה על חברה אחרת.

אז הנה שש סיבות להשקיע בנדל"ן מניב בחו"ל יחד עם בית השקעות.

1. מוניטין

כשבוחנים השקעה בנדל"ן מניב, הדברים החשובים ביותר הם המוניטין והניסיון של החברה שאיתה אתם משקיעים. ייתכן שנתקלתם ונתקלתן בהצעות להשקיע בנדל"ן מניב בחו"ל, והבטיחו לכם תשואה פנטסטית. אבל כדאי לבדוק מיהי החברה אשר עומדת מאחורי הצעות כאלה. כמה זמן היא פועלת בעולם ההשקעות בכלל, ובתחום הנדל"ן בפרט? מי מנהל אותה?

IBI Pillar, היא זרוע ההשקעות בנדל"ן של IBI בית השקעות. בית ההשקעות פועל בהצלחה  כ-50 שנה, ומעניק שירותי ניהול השקעות לאלפי לקוחות פרטיים ומוסדיים באמצעות מוצרי השקעה שונים.

2. יציבות וניסיון

חלק מבתי ההשקעות בישראל שמציעים השקעות בנדל"ן הם בעלי ותק וניסיון של עשרות שנים. הם מנהלים השקעות בעבור לקוחות פרטיים ומוסדיים בתחומים רבים, והם גם מנוסים במתן שירות. ניסיון בניהול השקעות לאורך זמן הוא לא דבר של מה בכך, כי הוא מעניק פרספקטיבה רחבה כמו כן הוא וכולל גם ניסיון במצבי שוק שונים, חלקם מצבים מאתגרים.

במקרה של IBI, בית ההשקעות כאמור פועל בהצלחה מזה כחמישה עשורים, וחלק ממייסדי החברה עדיין עוסקים באופן פעיל בניהול השקעות ובהיבטים אחרים הקשורים לניהול השוטף. נוסף על כך, ל-IBI ניסיון מעמיק בתחום ההשקעות בנדל"ן מניב, וזאת דרך קרנות השקעה אלטרנטיביות בתחום הנדל"ן שאנו מציעים ללקוחותינו.

3. שקיפות

חלק מבתי ההשקעות בהם IBI, הם חברות ציבוריות שנסחרות בבורסה. משמעות הדבר היא שהם חייבים להתנהל בשקיפות, באמצעות הגשת דיווחים שוטפים ודו"חות כספיים גלויים לציבור. כמשקיעים, באפשרותכם לקבל מידע רב ערך על החברה, על מנהליה ועל אופן התנהלותה.

4. איכות

ב-IBI Pillar, כל נכס נדל"ן שאנו מציעים לכם להשקיע בו נבדק באופן פרטני ומעמיק. יש לא מעט נכסים שנבדקים ונפסלים על הסף. מדובר במידע משמעותי, כי חשוב לנו להעביר את המסר: אנו בוחרים רק נכסים איכותיים שערכנו להם בדיקה קפדנית ומדוקדקת.  

כמו כן לא כל נכס שאנו בודקים נבחר בסופו של דבר כנכס להשקעה, וזאת למרות המשאבים הרבים שהושקעו בבדיקתו.

 לאחר תהליך ארוך של בדיקות, ההשקעות מגיעות לדיון בוועדת ההשקעות. הוועדה כוללת אנשי מקצוע פנימיים של-IBI Piilar כמו מנהל הפעילות, היועץ המשפטי, סמנכ"ל הכספים ועוד. לצידם פועלים גם גורמים מקצועיים חיצוניים: כמו יועצים בתחום הנדל"ן, אנליסטים, רואי חשבון ועוד.

תפקידה של הוועדה הוא בראש ובראשונה לוודא שתהליך בדיקת ההשקעה בוצע כראוי. אבל חשוב יותר, ועדת ההשקעות מאתגרת את המודל העסקי העומד בבסיס ההשקעה בשאלות כמו: מהי הסבירות למימוש התוכנית, האם תקציב פעילות הנכס הוא גבוה או נמוך מהמקובל, איך נראים נכסים מתחרים בסביבה, מהו הניסיון של השותף בעסקאות דומות, מה יגרום לתוכנית העסקית להצליח או להיכשל, ועוד.

לאחר מכן נערך דיון בהשתתפות כל הגורמים, ומתקבלת החלטה אם להתקדם עם בפרויקט או לא. חשוב לדעת שגם אם התקבל אישורה של ועדת ההשקעות – אין זה אומר שההשקעה תוצע למשקיעים. גם לאחר האישור אנחנו מקיימים משא ומתן משפטי וכלכלי עם השותפים המקצועיים בעסקה, וזאת במטרה למקסם את התועלת בעבור המשקיעים.

5. שותפים מקצועיים להשקעה

כל השקעה בנכס נדל"ן שאנו מציעים, מבוצעת בשיתוף חברת נדל"ן מובילה, מוניטין וידע מוכחים. לדוגמה אלקטרה נדל"ן ו-Alto. לחברות אלה ניסיון רב באיתור עסקאות פוטנציאליות, ובניהול ובתפעול של נכסי נדל"ן, רכיב משמעותי באיכות ההשקעה.

אנו מבצעים בחינה מדוקדקת של הנכסים ושל התוכניות העסקיות שלהם, וזאת לצד שותפי ההשקעה שלנו. לאחר ההשקעה, אנו דואגים לנהל מעקב שוטף הן אחרי הנכס, והן אחרי ביצוע התוכנית העסקית שלו.

6. מעטפת שירותים רחבה

השקעה בנדל"ן מניב בארה"ב לא מסתיימת בשלב העברת הכסף, והיא עניין מתמשך. לאורך כל תקופת ההשקעה אתם, כמשקיעים וכמשקיעות, תרצו לקבל שירות מלא, הכולל דו"חות, עדכונים, דיווחים שוטפים, ומענה אנושי לשאלות ולפניות.

גם כאן, הניסיון שלנו במתן שירות ללקוחות ובתפעול הנלווה להשקעה מהווה יתרון מובהק שתוכלו ליהנות ממנו.

מעטפת השירותים ב-IBI Pillar – ניתנת גם באמצעות רואי חשבון, עורכי דין, נאמן, אדמיניסטרטור חיצוני ויועצים בתחום הנדל"ן.

לפני סיום, עוד מילה לגבי הבטחות לתשואה פנטסטית

כדאי להיזהר מהבטחות כאלה, כי אין מאחוריהן דבר. תשואה על השקעה בנדל"ן אפשר לנסות להעריך, בטווח כזה או אחר, אבל אי אפשר להבטיח מראש. שוק הנדל"ן – כמו כל שוק אחר,  הוא דינמי ומושפע ממשתנים רבים. אם אתם נתקלים בהבטחה לתשואה כזאת או אחרת – הישמרו.

בסופו של דבר, ההמלצה שלנו היא לבחור בחברה מוכרת, ובעלת מוניטין וניסיון. כזאת שבוחרת את הנכסים להשקעה לאחר תהליך בדיקה מעמיק, מציגה בפניכם את התמונה המלאה ומלווה אתכם במקצועיות לאורך כל תקופת ההשקעה. 

לקבלת מידע על השקעות דומות הזינו פרטים

הישארו מעודכנים

הרשמו למגזין IBI ולמידע על נדל"ן מניב, ותהיו הראשונים לדעת על שוק ההון והשקעות עתידיות בנדל"ן.

המידע המפורט לעיל נועד לשם מתן אינפורמציה ראשונית וחלקית בדבר השקעה בשותפויות המוגבלות ובחברות של פילאר (להלן: "השותפויות"). ההשקעה בשותפויות מיועדת ללקוחות הנמנים על סוגי הלקוחות בסעיף 15א(ב) לחוק ני"ע בלבד (או עד ל-35 ניצעים במהלך 12 חודשים). אין לראות במידע המוצג בו כעובדתי או במידע שלם וממצה, ולכן אין לקבל החלטות השקעה כלשהן בהסתמך עליו בלבד. מסמך זה הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד, ואין בו ובכל הכלול בו משום ייעוץ או הצעה או שידול או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים העשויים להיות נזכרים בו, ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל השקעה בשותפויות צריכה להתבצע לאחר שהמשקיע בחן באופן אישי עם יועציו הוא את המסמכים המשפטיים של השותפויות, את תנאי ההשקעה בשותפויות, את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהשקעה בשותפויות, ואת יכולתו לעמוד בסיכונים הנובעים מהשקעתו בשותפויות. מידע זה כולל תחזיות, הערכות ומידע אחר צופה פני עתיד שמידת התממשותם אינה וודאית ואינה בשליטת השותפויות ואשר עשויים להשתנות מעת לעת.

נדל"ן מניב – דברים שכדאי לדעת ולשקול

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף:

תודה!

נחזור אליכם בהקדם